Site logosu ana sayfaya buraya tıklayarak dönebilirsiniz.

Blackboard: Online notlandırma aracı değişiyor.

Blackboard,  15 Ocak 2018 tarihi itibariyle online notlandırma aracı olan Crocodoc’u kullanım dışı bırakacığını bildirmiş ve bundan böyle notlandırmalarınızda kullanacağınız New Box View aracını sistemlerine eklemiştir. 

İstanbul Bilgi Üniversitesi olarak, takvimi Blackboard tarafından belirlenen bu zorunlu geçişi 28 Aralık 2017 günü 22:00 itibarı ile gerçekleştireceğiz. Sizlerden ricamız, geçiş sonrası herhangi bir sorun yaşamamanız açısından 28 Aralık 2017 öncesinde öğrenci ödevlerinin ve not merkezinin kopyasını bilgisayarlarınıza indirmeniz olacaktır.  

Bu geçişle birlikte, geçmişte Crocodoc aracılığı ile verdiğiniz notlarla ilgili herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Ancak, Not Merkezi alanında öğrenci aktivitelerine verdiğiniz geribildirimlerin yalnızca okunabilir (Read Only) formatta kalacağını belirtmek isteriz.

Aşağıdaki linkte bu adımları uygulayabileceğiniz ve bu iki araç arasındaki farklılıkları inceleyebileceğiniz dokümanları bulabilirsiniz.

Elimizde olmayan nedenlerle finaller öncesinde gerçekleştirmek zorunda kaldığımız bu geçiş için özür dileriz. Ancak New Box View aracının önümüzdeki dönemlerde notlandırma sürecinizi kolaylaştıracağını düşünmekteyiz.

https://lmssupport.bilgi.edu.tr/media/relateddocument/2017/12/20/Assignment_Download.pdf

https://lmssupport.bilgi.edu.tr/media/relateddocument/2017/12/20/Download_Grade_Center.pdf

https://lmssupport.bilgi.edu.tr/media/relateddocument/2017/12/20/Instructor_Inline_Grading_with_New_Box_View.pdf